Get Adobe Flash player

Doğum Günleri

atina-nisan2017
10 ve 11. Sınıflardan oluşan İngilizce Tiyatro Kulübü öğrencileri 24-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Atina’da bulunan Saint Paul Lisesi’ni ziyaret ettiler ve oyunlarını sahnelediler. Öğrenciler ayrıca  Acropolis, Agora, Monastiraki , Plaka, Korinth Kanalı, Mikines Antik Şehri ve Agamenon'un Mezarı, Epidaurus Antik Tiyatrosu, Yunanistan’ın eski başkenti olan Napflio ve Pire’yi ziyaret etti. 

Devamını oku...

premakultur gezisi_nisan_2017
29-30 Nisan 2017 tarihlerinde, İzmir Saint-Joseph Fransız Lisesi "Sürdürülebilir Yaşam" Kulübü, Bursa-Belentepe Permakültür çiftliğinde, Eğitmenimiz Taner Aksel tarafından verilen Permakültür kursuna katıldı.

Devamını oku...

selanik-gezisi
3 Öğretmen ve 21 öğrenciden oluşan kafile Atamızın doğduğu ve çocukluğunun geçtiği evde 10 Kasım sabahı gerçekleştirilen anma törenine katıldı. Resmi törende okulumuzun 9. sınıf öğrencilerinden Aren Derin Çelen bir konuşma yaptı. 

Devamını oku...

lasalle liseleri_efes-sirince_gezisi-2016
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Sosyal Bilimler Zümresi ev sahipliğinde, İstanbul Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Saint Michel Lisesi öğrencilerinin bölgemizin doğasını, tarihini, kültürel ve ekonomik dokusunu daha yakından tanıtmak, eski yerleşim alanları ile müzeleri gezerek bilgi toplamak, gözlem yapmak ve tarihi olayları yerinde anlatmak için 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde bir gezi düzenlendi.

Devamını oku...

izmir-kent-turu-2016-2017
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Sosyal Bilimler Zümresi, 9. sınıf öğrencilerine yaşadıkları kentin doğasını, tarihini, kültürel ve ekonomik dokusunu daha yakından tanıtmak, eski yerleşim alanları ile müzeleri gezerek bilgi toplamak, gözlem yapmak ve tarihi olayları yerinde anlatmak için İzmir Kent Turu’nu düzenledi. Tur kapsamında, Kadifekale, Agora, Kemeraltı (Havra sokağı), Arkeoloji Müzesi, ziyaret edildi.

Devamını oku...

12ler kahvalti_ekim2016
Okul idaresi, lise hayatlarının en zorlu yılına hazırlanan 12. Sınıf öğrencileri için 05.10.2016 Çarşamba günü moral kahvaltısı düzenlendi. Okul Müdürü Jacques Augereau “ Sizlere bu zor senede başarılar diliyorum. Hepinizin, sahip olacağınız diploma ve burada aldığınız eğitimle hedeflerinize zorlanmadan ulaşacağınızın bilincindeyim. Yolunuz açık olsun” sözleriyle öğrencilere seslendi.

Devamını oku...

hazirlik-kaynastirma-ekim-2016
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ortaöğretim hayatına ilk adımlarını atan hazırlık sınıfı öğrencilerinin okula uyumunu kolaylaştırmak için 27 Eylül 2016 Salı günü, Gümüldür Denizatı Tatil Köyü’nde kaynaştırma etkinliği düzenledi.

Devamını oku...

9.siniflar-kaynasma-16-17
Okulumuza kayıt olan ve hazırlık atlama sınavında başarı gösteren öğrenciler ile bu yıl 9. sınıfa geçen öğrencileri kaynaştırmak amacıyla 8 Eylül 2016 günü, İnciraltı Kent Ormanına gezi düzenlendi.

 

Devamını oku...

efes antik_gezi_2016
Sosyal  Bilimler Zümresi, 22 Nisan 2016 Cuma günü, 21 öğrenci ve 3 öğretmen ile Efes Antik Kenti’ne bir gezi düzenledi. Kentte bir pist oyunu oynandı ve antik tiyatroda Herakleitos fragmanları okundu. Gezide, Efes Antik Kenti dışında Selçuk Müzesi ve Artemis Tapınağı, Meryem Ana Evi Ziyaret edildi.

Devamını oku...

universite gezisi_2016
11. Sınıf öğrencilerimizin merak ettikleri üniversiteler hakkında daha detaylı ve yerinde bilgi almaları amacıyla 19-20 Nisan 2016 tarihlerinde üniversite gezisi düzenlenmiştir. Öğrencilerimizin, yüksek öğrenime geçerken yol haritalarını daha bilinçli çizebilmeleri adına gerçekleştirilen gezide, Galatasaray Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İTÜ ve Sabancı Üniversiteleri ziyaret edildi. 

Devamını oku...

kapadokya gezisi_2016_nisan
Hazırlık sınıfı öğrencileri 1-6 Nisan 2016 tarihleri arasında Kapadokya’da düzenlenen « Yeşil Sınıf Projesi »ne katıldı. Öğrenciler her sabah Kapadokya’nın coğrafik ve kültürel konumu ile ilgili Fransızca işlenen derslere katıldılar. Öğleden sonraları ise bu bölgenin zenginliklerini gezerek görme şansını yakaladılar.

Devamını oku...

yunanistan degisim_nisan_2016

Yunanistan’da bulunan Saint-Paul Lisesi ile düzenlenen değişim programının ikinci ayağı 1-5 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İngilizce olarak düzenlenen değişim programında öğrenciler Akropol Antik Kenti, Akropol Müzesi, Agora, Plaka, Mycene, Naplio, Mermer Olimpik Stadyum, Sintagmam Meydanı, Parlamento Binası, Cycladic Müzesi gibi Atina ve Yunanistan’ın önemli tarihi ve kültürel merkezlerini ziyaret ettiler.

Devamını oku...

italya gezisi3_7nisan_2016

Bu yıl V. Roma-Floransa Kültür Gezisi kapsamında İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi öğrencileri Colosseo, Foro Romano, Palatine, Pantheon, Piazza Navona, Campo de’ Fiori, Circo Massimo, Vittorio Emanuele II anıtı, Santa Maria Maggiore, Santa Maria in Trastevere, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna, Teatro Marcello gibi pek çok tarihi dokuyu yakından inceleme fırsatını bulurlarken aynı zamanda İtalyanca dilinde pratik yaparak italyan kültürünü tanıdılar ve şehri tüm gün yürüyerek gezdiler.

Devamını oku...

Sanat Fransızcası dersi alan 11. sınıf öğrencileri, Arkas Sanat Merkezinde sergilenen "Antik Anadolu Tanıkları: Muharrem Kayhan Koleksiyonu"nu gezdi.
Sanat Fransızcası dersi alan 11. sınıf öğrencileri, Arkas Sanat Merkezinde sergilenen "Antik Anadolu Tanıkları: Muharrem Kayhan Koleksiyonu"nu gezdi. 

 

 

 

Devamını oku...

 istituti paritari_filippin_venedik_degisim_programi
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Öğrencileri, 29 Kasım - 05 Aralık 2015 tarihleri arasında İtalya’nın Venedik şehrinde bulunan “Istituti Paritari Filippin Lisesi”ni ziyaret etti.  Değişim programına katılan öğrenciler, İtalyanca dil dersi, sanat dersi, felsefe dersi ve beden eğitimi derslerine katıldılar.

Devamını oku...

9lar kaynazma-2015
Okula yeni kaydolan ve hazırlık atlama sınavında başarılı olan öğrenciler ile bu yıl 9. sınıfa geçen öğrencileri kaynaştırmak amacıyla İnciraltı Kent Ormanı’na gezi düzenlendi. Açık havada spor yapma ve dans etme fırsatı bulan öğrenciler, oynanan çeşitli oyunlarla da eğlendiler. Rehberlik, Saint-Joseph, güzel sanatlar, spor ve müzik atölyelerine katılan öğrenciler, yeni eğitim-öğretim yılı için enerji depoladılar. 

 

 

Devamını oku...

12-ler-kahvalti-2015
Okul idaresi, lise hayatlarının en zorlu dönemine giren 12. sınıf öğrencileri için moral kahvaltısı düzenlendi. Öğretmenleri ile birlikte okul dışında vakit geçirme şansını yakalayan öğrenciler yeni dönem için güç topladılar.

 

 

 

Devamını oku...

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi  Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
bizimokul  2016 internet_haftasi_logo2