Get Adobe Flash player

Doğum Günleri

cesme ildiri
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü öğrencileri tarafından temelleri atılan Geri Dönüşüm Korusu’na 1000 fidan dikildi. Ülkemizde TURÇEV tarafından yürütülen Çevrenin Genç Sözcüleri Programı kapsamında, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında düzenlenen “Atıkların Azaltılması Kampanyası”nda makale dalında, ulusal jüri tarafından yapılan değerlendirmede  “Can a Forest Be Created With Recycling?” (Geri Dönüşümle Orman Yaratılabilir mi?) adlı çalışma ile lisemiz ulusal düzeyde birinci, uluslararası değerlendirmede ise ikinci seçildi. 

Devamını oku...

cevrenin genc_sozculeri_ispanyada
İzmir Saint Joseph Lisesi Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü üyesi olan öğrenciler, "Let's take care of the planet" programı kapsamında "Twin School" aktivitesine katılmak üzere, 
17-21 Kasım 2014 tarihleri arasında proje ortağı olan Santa Domingo Dela Calzada Caterig College öğrencileri ile buluşmak üzere İspanya'ya başarılı bir gezi gerçekleştirmişlerdir.

 

 

 

Devamını oku...

cevrenin-genc-sozculeri-lizbon-2014
Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü öğrencileri Türkiye'yi Lizbon'da gerçekleştirilen “Young Reporters for the environment” çalıştayında temsil etti.

Fransızca kadar İngilizceye de hakim olan öğrenciler önce fotoğraf, video ve makale haber dalında workshopa katıldılar. Saint-Josephli öğrenciler daha sonra yaptıkları saha çalışması ile grup olarak oluşturdukları çevre haberlerini basın toplantısıyla duyurdular.

 

 

Devamını oku...

odul toreni_kapak_2014Saint-Josephliler Geri Dönüşümle Bir Orman Yaşatıyor

            Çocuk ve gençlerde çevre bilincini oluşturmak ve yerleştirmek için çalışan Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'nın (TÜRÇEV) ülkemizi temsilen üyesi olduğu, Foundation For Environmental Education( FEE) kuruluşunun koordinasyonu ve Wrigley Vakfı’nın sponsorluğunda; uluslararası alanda yürütülen “Çevrenin Genç Sözcüleri” projesine bu yıl başarısıyla okulumuz damga vurdu.

Devamını oku...

flashmob geridonusum_eylul_2014_kapak

 

    Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü Flashmob Gerçekleştirdi...

 

Devamını oku...

26 
     
SJ Atık yönetimi modeli ile oluşturduğumuz proje "Young Reporters for the Environment" programı kapsamında Türkiye birincisi olarak Portekizde gerçekleşecek olan uluslararası gençlik çevre konferansında Türkiyeyi temsil etme hakkı kazandı.
Öğrencilerimizi bu büyük başarılarından dolayı kutluyoruz.

26


Geri dönüşümle bir orman yaratılabilir mi?

Devamını oku...

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi  Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
bizimokul  2016 internet_haftasi_logo2