Get Adobe Flash player

Doğum Günleri

okul tanitim_2017
İzmir Özel Saint-Joseph Lisesi’ni tanımak ve bilgi almak isteyen öğrenciler ve veliler için  “Tanıtım Günü” düzenlendi. İzmir ve çevresinden yoğun katılımın olduğu etkinlikte Müdür Yardımcısı Füsün Yalçın Ak, Saint-Joseph Lisesi hakkında genel bilgiler verdi ve velileri okulun tarihi hakkında bilgilendirdi.

Devamını oku...

saint michel_goc_nisan_2017
Lasalyen Okulları Sosyal Bilgiler Zümreleri ortak etkinlikleri çerçevesinde 27 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Saint Michel Lisesi’nde gerçekleştirilen ‘’Göç’’ konulu çalıştaya okulumuz öğrencilerinden bir grup katılmıştır.Öğrencilerimiz konunun uzmanları ile tanışma, konuyu paylaşma  fırsatı bulmuştur.

Devamını oku...

dogal afet_simulasyon_nisan_2017
Okulumuz 10.sınıf öğrencileri Coğrafya dersi programı çerçevesinde Karşıyaka Belediyesi’nin Doğal Afet Simülasyon Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirmiştir. Deprem, Tsunami, Heyelan, Sel, Yangın gibi doğal afetler ve bu afetlerden korunma yolları üzerine bilgilendirilmişlerdir.

Devamını oku...

hollanda lahey_2017 MFNU
Fransızca Model Birleşmiş Milletler Kulübü öğrencileri, 30 Mart-6 Nisan 2017 tarihleri arasında Lahey’de düzenlenen münazaralara katıldı. Çeşitli ülkelerin Fransız liselerinden gelen ve etkinliğe katılan öğrenciler, “İyi Yönetim ve Uluslararası İşbirliği” konusu çerçevesinde farklı komitelerde görev aldı.

Devamını oku...

label01 piri-reis-sj-torenÖZEL Piri Reis Okulları, Fransızca eğitim veren okullara Fransız Hükümeti tarafından verilen kalite belgesi olan “LabelFrancEducation” Sertifikası’nı teslim aldı.

Devamını oku...

pirireis_hazine_avi2017_28
Piri Reis İlköğretim Okulları 7. Sınıf Öğrencileri okulumuzu ziyaret etti. “Hazine Avı” oyunuyla eğlenceli vakit geçiren öğrenciler, çeşitli atölyelere katıldılar.

Devamını oku...

8mart-ogrenci-video-2017
8 Mart Dünya Kadınlar günü  için öğrencilerimiz kısa bir video çalışması yaptı. 

Devamını oku...

esu
İzmir Saint-Joseph öğrencileri 23 Ekim 2016 Pazar günü ESU (English Speaking Union) tarafından düzenlenen İngilizce münazara sürecini, dikkat edilmesi gereken hususları ve farklı bakış açılarını anlatan "Debate Conference" adlı sunuma katıldılar. Cambridge Üniversitesi dahil birçok farklı üniversiteden mezun  konuşmacıların, deneyim ve bilgilerini aktardığı  bu konferanstan öğrencilerimiz çok memnun ayrıldılar.

Devamını oku...

pirireis-8-sinif-velilerine-tanitim-ekim-2016
Özel Piri Reis Okulları 8. Sınıf velileri için 19 Ekim 2016 Çarşamba günü, Forum salonunda “Tanıtım Günü” düzenlendi. Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu, Saint-Joseph hakkında genel bilgiler verdi ve velileri okulun tarihi hakkında bilgilendirdi. Sunumda ayrıca dersler, 3 yabancı dil, başta Fransa olmak üzere yurtdışında yüksek öğrenim, Galatasaray Üniversitesi iç sınavı, üniversiteye giriş sınavları ile 2017-2018 eğitim öğretim yılı kayıt koşulları hakkında bilgiler verildi. Yükseköğrenimine Lyon’da devam eden Güzelbahçe Piri Reis ve Saint-Joseph mezunu Defne Türkay ise bu okulların eski bir öğrencisi olarak velilerin sorularını cevapladı.

Devamını oku...

80ler muzikal_2016
"80'ler" konseptli Müzik Gecesi etkinliğimiz 26 Mayıs 2016 Perşembe günü Yaşar Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Devamını oku...

yre odul_2016
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü öğrencileri Elif Zeynep Düzen, Ada Sude Uğur, Ege Kocabaş, Senem Kaya, Sımay Erol, Efe Kaan Ok, Mehmet Tiriyakioğlu, Meltem Acet, Nursu Gür, Begüm Bumedian, Ahmet Sabi Tombul, Zeynep Eker, Naz Tükel, Alinda Boz, Aleyna Ayçelep, Selin Lal Çelik, Almira Kaptan, Baran Berat Hatipoğlu, uluslararası Young Reporters For The Environment programı kapsamında hazırladıkları "Usage of plastic bags will be restricted!" adlı projeleri ile ulusal birincilik kazandı. Öğrencilerimiz ödüllerini 5 Haziran Çevre Günü'nde İzmir Amerikan Kolejinde düzenlenen törenle aldı.

Devamını oku...

newyork mun_english_2016
Amerika’nın New York eyaletinde 12-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen ‘The Global Classrooms’ Uluslararası Birleşmiş Milletler konferansına (GCIMUN)  katılan İngilizce Model Birleşmiş Milletler Kulübü öğrencileri etkinlikte İspanya’yı temsil etti. Öğrenciler, Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE), Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), İnsan Hakları Komisyonu (Human Rights Council), Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) komitelerinde belirlenen konuları tartışıp çözüm yolları aradı.

Devamını oku...

turkce munazara_2016
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Münazara Şampiyonası 25 – 30 Mayıs tarihleri arasında Mavi Salon’da gerçekleşti.

Devamını oku...

acik kapi_okul_tanitim_gunu_2016
İzmir Özel Saint-Joseph Lisesi’ni tanımak ve bilgi almak isteyen öğrenciler ve veliler için  “Tanıtım Günü” düzenlendi. İzmir ve çevresinden yoğun katılımın olduğu etkinlikte Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu, Saint-Joseph Lisesi hakkında genel bilgiler verdi ve velileri okulun tarihi hakkında bilgilendirdi.

Devamını oku...

ingilizce kukla_gosterisi_mayis_2016
İngiliz tarihinin en parlak dönemlerinden biri olarak gösterilen Tudor hanedanı üyelerinin (8.Henry, 1.Mary ve 1.Elizabeth) hayatları hakkında Hazırlık sınıfı öğrencilerinin hazırladığı kukla gösterisi sergilendi. Oyunlarını 1. Elizabeth döneminde sergileyen ünlü İngiliz şair ve oyun yazarı William Shakespeare' in 400. ölüm yıldönümü dolayısıyla gösteride Shakespeare de geniş yer verildi.

Devamını oku...

best non-native_english_speakers_nisan_2016
Lise sınıfı öğrencilerimizden Nursu Gür ve Aybike Naz Özuygun Türkiye çağında düzenlenen "Best Non-Native English Speakers" yarışmasına katılmış ve 150 kişi arasından Nursu Gür birincilik ve Aybike Naz Özuygun üçüncülük ödülüne layık görülmüşlerdir.

Devamını oku...

rota koleji_calistayi_2016
16-17-18 Nisan 2016 tarihleri arasında İzmir ilindeki lise öğrencilerinin Türkiye’deki, özellikle de İzmir’deki güncel olaylar hakkında bilgi edinip tartışmalarını, ülkemizin güncel olayları konusunda farkındalıklarının arttırılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen II. Rota Gençlik Çalıştayı'na 11. Sınıflardan 5 öğrencimiz katılmıştır.

Devamını oku...

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi  Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
bizimokul  2016 internet_haftasi_logo2