Get Adobe Flash player

Doğum Günleri

hakan gunday_ile_soylesi_mayis_201709.05.2017 Salı günü 17. Okuma Günleri kapsamında Türk edebiyatının önemli kalemlerinden Hakan Günday'ı okulumuzda konuk ettik.

Devamını oku...

ali-ak-oyku-yarismasi-2017_8
Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen Ali Ak Öykü Yarışması 22 Mart 2017 Çarşamba günü düzenlendi. Yarışmaya İzmir ilinden 25 ilköğretim okulu katıldı. Farklı okullardan yarışmaya katılan 50 öğrenci juri tarafından belirlenen ve Sait Faik Abasıyanık'tan yola çıkarak seçilen " Tren durdu" konusunda öyküler yazdı. 

Devamını oku...

ipek anamur_genc"Okuma Günleri kapsamında bu ayki konuğumuz "Karakalem Aşk" romanı ile İpek Anamur Genç oldu. 17 Şubat Cuma günü saat 13.30'da Forum'da öğrencilerimizle buluşan yazarımız, öğrencilerimizin sorularını yanıtladı. Sıcak bir ortamda yazma serüvenini ve yazarlık deneyimlerini aktaran İpek Anamur Genç, "Karakalem Aşk" romanının bilinmeyen yönlerini anlattı."

Devamını oku...

harun candan
Genç yazarlarımızdan Harun Candan, 6 Ocak Cuma günü öğrencilerimizle buluştu.

Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan konuk yazarımız; ilgilerini, etkilendiği yazarları ve yazma serüvenini bizlerle paylaştı."

Devamını oku...

bulent-calli-simsiyah
"Genç yazarlarımızdan Bülent Çallı, 30 Kasım 2016 Çarşamba günü, Forum salonunda Saint-Josephlilerle buluştu. 

Devamını oku...

sinan-sulun
Okuma Günleri kapsamında okulumuza konuk olan Sinan Sülün öğrencilerimizle buluştu. “Kırlangıç Dönümü” isimli eserin yazarı olan Sülün, öğrencilerimizle edebiyat dolu bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğrencilerimizin, eseri  ve edebiyat ile ilgili sorularını da yanıtlayan Sülün, söyleşi sonunda kitaplarını imzaladı. 

Devamını oku...

XVI. Kitap Haftası ve Okuma Günleri

16. Kitap Haftası ve Okuma Günleri

İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesinin, liseli gençler arasında okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak, gençlerin yazın beğenilerini yükseltmek, yazın yaşamına yeni adım atan yazarları gençlere tanıtmak amacıyla düzenlediği  “Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri” adlı etkinliğinin on altıncısı bu yıl 23-27 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. 

Devamını oku...

15. Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri
15. Kitap Haftası ve Okuma Günleri

İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, liseli gençler arasında okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak, gençlerin yazın beğenilerini yükseltmek, yazın yaşamımıza yeni adım atan yazarları gençlere tanıtmak amacıyla on beş yıldır “Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri” etkinliğini düzenliyor.

İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi ile katılımcı okullar tarafından, önceden belirlenmiş beş kitabın yazarlarıyla söyleşiler düzenlenen etkinliğin açılışını Onur Konuğu Buket UZUNER yaptı.

Devamını oku...

 

14. Kitap Haftası ve Okuma Günleri 2013 - 2014

 

14. Kitap Haftası ve Okuma Günleri

            İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesinin, liseli gençler arasında okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak, gençlerin yazın beğenilerini yükseltmek, yazın yaşamına yeni adım atan yazarları gençlere tanıtmak amacıyla düzenlediği  “Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri” adlı etkinliğinin on dödüncüsü bu yıl 23-27 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. 

Ali Ak Öykü Yarışması Sonuçları Açıklanmıştır Tıklayınız

 

Devamını oku...

tn kitap_haftasi_afis
13. Kitap Haftası ve Okuma Günleri İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesinin, liseli gençler arasında okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak, gençlerin yazın beğenilerini yükseltmek, yazın yaşamına yeni adım atan yazarları gençlere tanıtmak amacıyla düzenlediği  “Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri” adlı etkinliğinin on üçüncüsü bu yıl 17-21 Aralık 2012 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ali Ak Öykü Yarışması Sonuçları Açıklanmıştır.

Devamını oku...

XII. Kitap Haftası ve Okuma Günleri

tn kitap_haftasi_afis
XII. Kitap Haftası ve Okuma Günleri

İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, liseli gençler arasında okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak, gençlerin yazın beğenilerini yükseltmek, yazın yaşamımıza yeni adım atan yazarları gençlere tanıtmak amacıyla on iki yıldır "Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri" adlı etkinliği düzenliyor.

Devamını oku...

tn kitap_haftasi_afisXI. Kitap Haftası ve Okuma Günleri

XI. Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri boyunca onur konuğumuz Ahmet Ümit’le söyleşi ve yazarlarımızla tartışma dolu bir hafta geçirdik. Yazarlarımızla birlikte kitapların eşsiz dünyasına doğru yolculuğa çıktığımız bu keyifli haftada pek çok söyleşi ve etkinlik yer almaktaydı.

Devamını oku...

tn afisX. Kitap Haftası ve Okuma Günleri

2000 yılında biz ve edebiyat öğretmenlerimiz bir yola çıktık. Elimizde sadece altı kitap vardı. Edebiyat dünyasına o zaman yeni girmiş altı yeni kalem. Amacımız bu kalemleri tanımak ve tanıtmaktı. Bu düşünceyle başlayan kitap haftası maceramız bu sene 10. yılına girdi.

Devamını oku...

tn afisİZMİR SAINT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
IX. KİTAP HAFTASI VE OKUMA GÜNLERİ
(22 Aralık-26 Aralık 2008)

Devamını oku...

kitap haftasi_afis_kucukVIII. Liseler Arası Kitap Haftası
ve
Okuma Günleri Başladı

Yaşama daha geniş pencerelerden bakabilmek için kendimizi, toplumu ve evreni daha iyi algılamak için, adam gibi adam olmak için kitaplarla her zaman yakın dostluklar kurmalıyız.

Devamını oku...

tn afisVII. Liseler Arası Kitap Haftası
ve
Okuma Günleri Başladı

Yaşama daha geniş pencerelerden bakabilmek için kendimizi, toplumu ve evreni daha iyi algılamak için, adam gibi adam olmak için kitaplarla her zaman yakın dostluklar kurmalıyız.

Bu amaçla yedi yıl önce Fransa’da lise öğrencilerinin düzenlediği bir kitap etkinliğinin benzerini, Türkiye’de, İzmir’de, SAİNT JOSEPH’ te yapmak üzere başladığımız VII. Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri her yıl biraz daha büyüdü.

Devamını oku...

kitap haftasi_afisVI. Liseler Arası Kitap Haftası 
ve 
Okuma Günleri Başladı

VI yıl önce Fransa’da liseli öğrencilerin düzenlediği bir kitap etkinliğinin benzerini Türkiye’de, İzmir’de, SAİNT JOSEPH’te yapmak üzere başladığımız VI Liseler Arası Kitap Haftası ve Okuma Günleri  her yıl biraz daha büyüdü.

Devamını oku...

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi  Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
bizimokul  2016 internet_haftasi_logo2