Get Adobe Flash player

Doğum Günleri

birmingham
11.sınıf öğrencilerimiz, Birmingham Üniversitesinden gelen görevli Alexa Haslam tarafından üniversite hakkında bildilendirildiler.

Devamını oku...

koruncuk konferansi_ekim_2016
Koruncuk Vakfı İzmir Şube Başkanı Işıl Nişli 19.10.2016 Çarşamba günü, Forum salonunda öğrencilerimizi vakıf ve etkinlikleri hakkında bilgilendirdi. Koruncuk Vakfı’nın projelerinden bahseden Nişli, her yıl İstanbul Maratonu’nda Koruncuklar için koşan öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

Devamını oku...

internet guvenligi_konferans_2016
Gençlerin, modern dünyanın vazgeçilmez bir parçası olan interneti ve sosyal medya araçlarını daha güvenli kullanmalarını sağlayabilmek, onları bilinçlendirebilmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacı ile Yaşar Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ahmet Koltuksuz’un katılımıyla, Hazırlık, 9 ,10 ve 11. Sınıf öğrencilerine yönelik “İnternet, Sosyal Medya Kullanımı ve Yasal Süreçler” konulu semineri düzenlendi. 

Devamını oku...

ibb veterinerlik hizmetleri muduru hande ozyogurtcu ile sokak hayvanlari konferansi

İ.B.B. Veterinerlik Hizmetleri Müdürü Hande Özyoğurtçu 14-16 Nisan 2015 tarihlerinde okulumuza gelerek sokak hayvanları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi. 

Devamını oku...

sporcu-beslenme-konferans-veli
Ege Üniversitesi 
Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı öğretim üyesi ve okulumuzun eski mezunu Prof . Dr. Oğuz Karamızrak  "Spor Yaparken Saglikli Beslenmek ve Protein Tozu Kullaniminin Zararlari" konusunda velilerimizi bilgilendirdi.

 

 

 

Devamını oku...

interact toplantisi_subat_2015

Karşıyaka Rotary Kulübü’nden Banu Baysak, Interact ve Rotary Uzun Dönem Öğrenci Değişim Programları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi.

 

Devamını oku...

koruncuk vakfi_seminer
Tamer Çamkıran, bu yıl Avrasya Maratonu'nda okulumuzu temsil edecek öğrencilere, Adım Adım ve Koruncuk Vakfı'nı tanıtan bir sunum gerçekleştirdi.

 

 

Devamını oku...

gulgun sharafat
12 Mart Çarşamba günü velilerimize verdiği 
"Stresle Baş etme Ve İnteraktif Stres Yönetimi" konulu seminerinden ötürü Sn. Gülgün Canbaş Sharafat'a teşekkür ederiz.

 

Devamını oku...

Prof Dr Osman Senemoglu Aydinlanma Cagi Konferansi
Prof. Dr. Osman Senemoğlu "Aydınlanma Çağı" konulu konferansıyla öğrencilerimizle buluştu.

Devamını oku...

ielts sinavi_konferansi
IELTS sınavına girecek 11. ve 12. sınıf öğrencileri için, 16 Nisan Salı günü, İstanbul British Council’dan Diane Steward’ın katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Devamını oku...

otizm-oder-konferans
11-Nisan-2013 günü Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (ODER ) başkanı Ergin Güngör 10. ve 11. sınıf öğrencilerimize otizm konusunda bilgi verdiler.Öğrencilerin ilgi ile dinlediği konferans sırasında  bugün 88 doğumda 1 OTİZM'e  rastlanması bilgisi herkesi çok etkiledi.

Devamını oku...

DSC 0353Izmir kent kültürünün önemli bir parçasi olan Saint-Joseph Fransiz Lisesi, kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle, yasadigimiz kenti daha iyi taniyabilmemiz; geçmisten bugüne kentin yasadigi gelismeleri iyi anlayip yarinini daha güzel kurgulayabilmemiz için ilki mart ayinda düzenlenen “Saint-Joseph’te Bulusalim, Izmir Konusalim” konulu söylesilerinin ikincisini 12 Nisan 2012 Persembe günü düzenledi.

Devamını oku...

dsc 0022Izmir kent kültürünün önemli bir parçasi olan Saint-Joseph Fransiz Lisesi, kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle, yasadigimiz kenti daha iyi taniyabilmemiz; geçmisten bugüne kentin yasadigi gelismeleri iyi anlayip yarinini daha güzel kurgulayabilmemiz için “Izmir” konulu söylesilerin ilkini 08. Mart 2012 günü düzenledi.

Devamını oku...

aile danismanligi_egitimi__2011_10Türk Psikolojik Danisma ve Rehberlik Dernegi Izmir Subesi, 15-16 Ekim 2011 tarihleri arasinda Izmir Özel Saint-Joseph Fransiz Lisesi’nde, rehber ögretmenlere yönelik “Aile Danismanligi Egitimi” düzenlendi.

Devamını oku...

rugby 8Rugby Türkiye sorumlusu Niall Doherty okulumuzu ziyaret etti.

Devamını oku...

orientiring 2Türkiye Oryantring Federasyonu üyesi Süleyman Mavi’nin katilimiyla, hazirlik ve lise bir ögrencilerimize oryantring hakkinda bilgilendirme semineri düzenlendi.

Devamını oku...

ahmet telli_konferans_2011_nisan_218 Nisan Pazartesi günü , 1960 sonrasi toplumcu gerçekçi siirimizin ikinci kusaginda yer alan özgün sairlerden biri olarak degerlendirilen Ahmet Telli ögrencileimizle söylesi düzenlemistir.

Devamını oku...

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi  Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
bizimokul  2016 internet_haftasi_logo2