Get Adobe Flash player

Doğum Günleri

ozyegin-photography-competition-01
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümünün “Etkileşimi Yakala” temalı düzenlediği Liseler için Ulusal Fotoğraf Yarışması’na Fotoğraf Kulübü öğrencilerimizden Ecesu Beyhan, Zeynep Sepet ve Zeynep Ece Güceren katıldı.

13 farklı şehirden, 37 farklı liseden 61 öğrencinin toplam 147 fotoğrafla katıldığı yarışmada öğrencilerimizin dört fotoğrafı ilk 30 fotoğraf arasına girerek sergilemeye değer bulundu.

Sergilemeye değer bulunan fotoğrafları galerimizde bulabilirsiniz.

 

Devamını oku...

geri donusum_tarasim_kulubu_sergi
Bu yıl ilk kez açılan Geri Dönüşüm ve Tasarım Kulübü'nde öğrenciler hem el becerilerini geliştirmek hem de atık ürünleri değerlendirmek için çalıştılar.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sevda Yaldırgan gözetiminde çalışan kulüp öğrencileri yıl içinde pek çok ürün ortaya çıkardılar.
Yıl boyu hazırladıkları ürünleri arkadaşlarıyla paylaşmak için okulun bahçesinde küçük bir sergi düzenlediler.

 

 

Devamını oku...

mfnu lahey_nisan_2015
Fransızca Model Birleşmiş Milletler Kulübü öğrencileri, 26 Mart–2 Nisan 2015 tarihleri arasında Lahey’de düzenlenen münazaralara katıldı. Teması “ 21. Yüzyılın Kalkınma Bilançosu ve Geleceği” olan ve üç gün süren etkinlikte öğrenciler farklı komitelerde görev aldı.

Devamını oku...

munesco ankara

İngilizce Model Birleşmiş Milletler kulübünden 16 öğrenci,18-21 Mart 2015 tarihleri arasında Ankara BILS'te düzenlenen MUNESCO Konferansı'nda, Rusya ve Vietnam'ı farklı komitelerde başarıyla temsil etti. Öğrenciler, bu konferans sırasında dünya sorunlarını tartışıp, bu sorunlara çözüm aradı.

 

 

Devamını oku...

ingilizce munazara_2015_mart
İstanbul Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Notre Dame de Sion de katılımıyla düzenlenen “Ebeveynler çocuklarının cinsiyetini belirleyebilir mi?” konulu İngilizce münazara, İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde 12 Mart 2015 Perşembe günü düzenlendi.

Devamını oku...

yasar kemali_andik

28 Şubat Cumartesi günü kaybettiğimiz edebiyatımızın ulu çınarı Yaşar Kemal'i ve eserlerini 9. sınıf öğrencilerimizle andık. 

 

 

 

 

Devamını oku...

francois nadeau-fotograf_sanatcisi_ekim_2014
Kanadalı Fotoğraf Sanatçısı François Nadeau, 28 Ekim'de fotoğraf kulübümüzün konuğu oldu. Fotoğraf tarihinden örnekler vererek söyleşisine başlayan Nadeau, beğendiği fotoğraf ustalarından örnekler gösterdi. Kendi ekipmanını da tanıtan sanatçı, söyleşinin sonunda bir fotoğraf projesinin belgeselini öğrencilerimizle paylaştı.

 

 

Devamını oku...

 

 bilim haftasi_2014_2015_kapak


      Bilim Haftası

               Bilim Haftası okulumuzda, 20-24 Ekim 2014 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 Bilim Haftası’nda öğrenciler; biyoloji, kimya ve fizik alanlarında çeşitli deneyler yaptı.

 

 

Devamını oku...

japon gunu_kapak_2014

         Manga kulübü öğrencilermizin, Saint Joseph Japon Günü adı altında düzenlediği etkinlikte japon kültürü, mutfağı ve bir savunma sanataı olan aikido hakkında bilgi verildi. 

Devamını oku...

ortak edebiyat_proje_kapak_2014 


       İ
zmir Saint-Joseph, İstanbul Saint-Joseph ve İstanbul Saint-Michel Lisesi 11. sınıf öğrencilerinin ortak edebiyat projesi George Orwell'in "1984" romanıydı.

Devamını oku...

mfnu2014-hollanda

 

Hollanda Lahey Van Gogh Lisesinin düzenlediği 10ncu yıl dönümü MFNU (Birleşmiş Milletler Fransızca Münazara Modelleme) konferansına İzmir Saint Joseph, madame Zeren ve madame Sevgi sorumluluğunda  katılan 11.nci sınıf öğrencilerimizden (Cansu KILINÇ, Lara ORANLI, Sıla YATAR, Ekin SANUS, Miro KOÇANALI, Mert YAMAÇ, Sili ANIL, Dilan ŞENŞATIR, Maide CAM, Defne BEKÖZ, Defne AKSOY, İrem KURDOĞLU, Alara AKÇASIZ) kareler.

 

 

Devamını oku...

İzmir Saint Joseph Go Kulübü
İzmir Saint Joseph Go Kulübü

 

 

 

 

 

Devamını oku...

tepkime deney


11. Sınıflarla tepkime hızına derisimin etkisini gösteren bir deney yapıldı. Öğrenciler tepkimelerin hızlarını kronometre ile ölçerek tespit ettiler.

Devamını oku...

munesco kapak_


           19-22 Şubat 2014 Ankara BILS'te düzenlenen MUNESCO Konferansınında İzmir Saint-Joseph Fransız Lisesi öğrencileri L
iechtenstein ülkesini temsil ediyor. 

 

 

Devamını oku...

2013 mbm_fransizca

      29 Kasım -  1 Aralık tarihleri arasında İstanbul Saint - Joseph Lisesinde gerçekleşen

Fransızca Model Birleşmiş Milletler Münazara (MFINUE) etkinliğine 11.sınıflardan 12 öğrencimiz

katılmıştır.

 

 

Bütün resimler için tıklayınız

Mario Levi ile yazı atölyesi

Genç Kalemler Kulübü öğrencileri, İstanbul Saint Michel Lisesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Mario Levi ile yazı atölyesine katıldılar.

 

 

Devamını oku...

bilim haftasi_kapak_2013Bilim Haftası okulumuzda, 30-31 Ekim 2013 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bilim Haftası’nda öğrenciler; biyoloji, kimya ve fizik alanlarında çeşitli deneyler yaptı ve matematik oyunları oynadı. Etkinlikler kapsamında “Enerji ve Antropi” konulu bir konferans düzenlendi. 

 

 

 

Devamını oku...

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi  Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
bizimokul  2016 internet_haftasi_logo2