Get Adobe Flash player

Doğum Günleri

le gros_chantier_8
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği ve 12 lisenin katıldığı  8. Uluslararası İzmir Liselerarası Fransızca Tiyatro Festivali “Le Gros Chantier” (Büyük Şantiye) 19-22 Şubat 2015 tarihleri arasında Yaşar Üniversitesi Bornova Kampüsü’nde düzenlendi. Bu yılki teması “Renkler” olan festival, üç gün süren atölye çalışmalarının ardından yapılan kapanış gösterisi ile son buldu.

 

 

 

 

 

Devamını oku...

tevfik dor_kapak_2014 

                      İzmir Saint-Joseph Lisesi'nin tiyatro topluluğu, Ankara Tevfik Fikret Lisesinde 7 - 10 Mayıs arası düzenlenen "Tevfik D'or" adlı Uluslararası Tiyatro Festivaline kendi yazdıkları "Plus que Rouge" isimli bir oyun ile katıldılar.

Devamını oku...

le gros__chantier_7_kapak  

 

 

 

 

 

 

Devamını oku...

Fransızca Tiyatro Kulübü / Fil du Rasoir
Fransızca Tiyatro Kulübü öğrencileri Hristo Boytcheu’nun “Kolonel’in karısı” ( La femme de Colonel) isimle eserinden uyarlanan “Bıçak sırtı”  ( Fil du Rasoir) isimli oyunu forum salonunda sergilediler. Kulüp öğrencileri ayrıca Notre Dame de Sion Lisesi’nin Sanat Festivali’ne katıldılar ve büyük alkış aldılar.

 

 

 

Devamını oku...

14 Uluslarasi_istanbul_liseler_arasi_fransizca_tiyatro_festivali
18-23 nisan tarihleri arasında Notre Dame de Sion Lisesinde duzenlenen 14. Uluslarası İstanbul Liseler arası fransızca tiyatro festivaline İzmir Saint-Joseph Lisesi Fransızca Tiyatro topluluğu ile katılmıştır.

Devamını oku...

6 le_gros_chantier_tn

Altıncı Fransızca Tiyatro Festivali “Büyük İnşaat” Sona Erdi

           

            Fransızca eğitim veren 12 lisenin katıldığı 6. Frankofon Liseler Tiyatro Festivali “Büyük Şantiye” 21-23 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenlendi. İzmir Özel Saint-Joseph Lisesi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği etkinliğe, Türkiye’den 11 ve Fas’tan bir lise katıldı. Üç gün süren atölye çalışmalarının ardından etkinlik, Yaşar Üniversitesi’nde yapılan kapanış gösterisi ile son buldu.

 

Devamını oku...

davetiye LGC5_ic-01_SmallFransızca tiyatro festivali “Le Gros Chantier” bu yıl, 150 öğrencinin katılımıyla, 23-25 Şubat tarihleri arasında Soyer Kültür Sanat Merkezinde düzenlendi. Etkinliğe Tükiye’den sekiz lisenin yanı sıra Fransa’dan iki, Mısır ve Fas’tan birer lise katıldı. 3 gün süren etkinliğin kapanış gösterisi 25 Şubat saat 19.00’da Soyer Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelendi.

Devamını oku...

le gros_chantier_afficheFransizca tiyatro festivali « Le Gros Chantier » 24-25-26 Subat 2011 tarihleri arasinda SOYER SANAT FABRIKASI’nda düzenlendi. Türkiye’den dokuz ve Fransa’dan bir lisenin katildigi festival 26 Subat 2011 günü düzenlenen kapanis gösterisi ile sona erdi.

Devamını oku...

fransizca tiyatro_disco_2010_1Izmir Saint-Joseph Fransiz Lisesi’nin Fransizca Tiyatro Toplulugu 6 Mayis Persembe günü DISCO adli oyunlarini sahneledi. Çogunlukla hazirlik ve 9. sinif ögrencilerinden olusan tiyatro grubu ayakta alkislandi.

 

Devamını oku...

lis fransizca_tiyatro_fest_15
Liseler arasi Fransizca Tiyatro Festivali Istanbul

Devamını oku...

fransizca tiyatro_hindi_baba_161
Izmir Özel Saint-Joseph Fransiz Lisesi Fransizca Tiyatro Grubu 28 Nisan 2009 tarihinde Georges Feydeau’nun “Le Dindon” adli oyununu büyük bir ustalikla sahnelediler.

Devamını oku...

tiyatro festivali_2009_31
2. Gros Chantier (Büyük İnşaat)

Saint-Joseph Lisesi’nin, başka liselerle ortaklaşa düzenlediği 2. İzmir Fransızca Tiyatro Festivali Soyer Kültür ve Sanat Fabrikası’nda 26-28 Şubat 2009 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

Devamını oku...

nds fr_tiyatro_2008_23
Lisemizin Fransiz Tiyatro Toplulugu Dame- de- Sion Lisesi’nde 11. Istanbul Ulusalarasi Ortaögretim Fransizca Tiyatro Festivaline katilimistir.

Devamını oku...

fr tiyatro_sion_foto_4
16 - 19 Mayıs 2007 tarihleri arasında İstanbul'da Notre Dame de Sion Fransız Lisesi tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Lise Frankofoni Tiyatro Festivali bünyesindeki temsilimizin ilk fotoğraflarını sizlere gururla sunuyoruz.

Devamını oku...

fransizca tiyatro_2006Izmir Özel Saint Joseph Fransiz Lisesi Fransizca Tiyatro Kulübü Eugéne Durif'in "Mais où est donc Mac Guffin" adli oyunu sergilemistir.

Devamını oku...

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi  Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
bizimokul  2016 internet_haftasi_logo2