Get Adobe Flash player

Doğum Günleri

sosyal yardim21_mart
21 Mart 2017 Salı günü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri, Karataş’ta bulunan Alzheziemer Derneği’ni ziyaret edip hasta ve hasta yakınları ile sohbet etti. Öğrencilerimiz aynı zamanda ufak bir müzik dinletisi gerçekleştirdiler.

Devamını oku...

koruncuk urla-2016-2017
Bu sene 13 Kasım 2016 günü İstanbul Maratonu'nda Koruncuklar için koşacak olan koşu takımımız Koruncuk Köy Urla'yı ziyaret etti ve köy hakkında bilgiler aldı.

Devamını oku...

guzelbahce hayvan_bakimevi_nisan2016
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri ile farklı kulüplerde bulunan gönüllü öğrenciler 27.04.2016 Çarşamba günü Güzelbahçe Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi'ni ziyaret ettiler.

Devamını oku...

huzur evi_ziyareti_aralik_2015

İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü olarak Basın Sitesi Huzurevini ziyaret ettik.

Devamını oku...

koruncuk vakfi_logo_amblem

Koruncuklar İçin ,Siz de bir adım atın…….

Korunmaya muhtaç bu çocuklara sıcak bir aile ortamı verebilmek için yola çıkan KORUNCUK (Korunmaya Muhtaç Çocuklar) Vakfı, açtığı çocuk köyleriyle yüzlerce çocuğun güvenli ortamda büyümesini sağlayarak onlara hayat hazırlıyor.

Devamını oku...

losev haftasi_2-8-kasim_2016
2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeni ile okulumuzda Lösev'den gelen bir görevli 03 ve 5 Kasım tarihlerinde bilgilendirme konferansı verdi.

Devamını oku...

lokma 2015
29 Mayıs 2015 Cuma günü, yıllar içinde vefat ederek aramızdan ayrılan arkadaşlarımız anısına lokma döktürülmüştür.

 

 

 

Devamını oku...

m-ali-susam-uygulama-merkezi-engelliler-haftasi-gosterileri

10-16 Mayıs 2015 tarihleri arasindaki engelliler haftası etkinlikleri çerçevesinde M. Ali Susam Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı ve Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi'nde sunulan etkinliğe İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu'ndan bir grup öğrenci ve öğretmen katılmıştır.

 

 

Devamını oku...

 "Kadın Hayattır" dedik, düşündük, taşındık ve içimizden geçenleri bu videoya aktardık...

 

Devamını oku...

IMG-20150123-WA0000
9. Sınıflardan 3 öğrencimiz Sosyal Yardımlaşma Kulübü adına Sasalı Köpek Barınağına mama yardımında bulundular.

 

 

 

 

Devamını oku...

ege-arti-kedi-evi-yapimi-2014
Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencileri, Ege Artı Engelli Eğitim Merkezi'nden gelen öğrencilerle birlikte kedi evleri yaptılar. Beraber eğlenceli vakit geçiren öğrenciler etkinlik sonrasında bahçede oyunlar oynadı. 

 

 

 

Devamını oku...

sj logo_kurumsal_100
Sosyal yardım kulübümüz Kars Karşıyaka İlkökuluna yardımda blundu.

Devamını oku...

karsiyaka zubeyde_hnm_huzur_evi_ziyareti

 

 5 Kasım 2014 Çarşamba günü bir grup öğrencimizle Zübeyde Hanım Huzurevi’ni ziyaret ettik. Onlarla şarkılar söyledik, oyunlar oynadık. Bir sonraki görüşme isteklerini memnuniyetle kabul ederek okulumuza döndük. Yıl sonuna doğru bir program hazırlamayı ve onları okula davet etmeyi kararlaştırdık.

 

 

Devamını oku...

nigde hayvan_barinagi_mama_yardim_2014_kasim
İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi öğrencileri, Ece Piriştine öncülüğünde ve  Sosyal Yardımlaşma Kulübü işbirliği ile Niğde'de Bulunan Niğde Hayvan Barınağı'na onbeşer (15) kilogramlık 25 koli köpek maması yardımı yapmışlardır.

Devamını oku...

Adım Adım Formasıyla Koruncuk Vakfı için Koşuyoruz
KOŞUYORSAK SEBEBİ VAR…

 

16 Kasım 2014 Pazar günü yapılan İstanbul Maratonunda Saint-Joseph’li öğrenciler Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı yararına koştu.

Devamını oku...

down sendromu_yuruyus_28_eylul_2014_kapak3. Down Sendromlular Dostluk Yürüyüşü

             Ulusal Down Sendromlular Derneği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte düzenlediği  “Down Sendromu Dostluk Yürüyüşü” 28 Eylül 2014 Pazar günü gerçekleştirildi. İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi öğrencileri, İtalyanca öğretmeni Merve Öke ile birlikte düzenlenen yürüyüşe katıldı. Cumhuriyet Meydanı önünde toplanan grup, İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Gündoğdu Meydanı’na kadar beraber yürüdü. Etkinlik, Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen konserle son buldu.

Devamını oku...


9 mayis_2014_tepecik_cocuk_onkoloji_kapak

        9. Sınıflarımızda beş öğrencimiz Nilgün Odaman eşliğinde, İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi'nin Onkoloji Bölümünde yatan çocukların annelerinin "Anneler Günü" nü kutlayıp, annelere hediyalarini verdiler.
Devamını oku...

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi  Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
bizimokul  2016 internet_haftasi_logo2