Get Adobe Flash player

Doğum Günleri

meslekler gunu_2017

17 Mayis 2017 Çarsamba günü “X. Meslekler Günü”müzü düzenledik. 29 farklı meslekten 32 katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde öğrencilerimiz konuklarımızla birebir görüşme fırsatı buldular.

Devamını oku...

taner guvenir
8 Mart 2017 Çarşamba günü Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD’den Doç. Dr. Taner Güvenir ‘Günümüzde Ergen Olmak, Ergenle Olmak’ konulu seminerinde velilerimiz ile birlikteydi.

Devamını oku...

zeki yoncü
Okulumuz rehberlik biriminin yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde 20 Şubat Pazartesi günü Ege Üniversitesi Çocuk Pskiyatrisi bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Zeki YÜNCÜ ‘Bağımlılık’ konusunda velilerimize bilgilendirmelerde bulundu.

Devamını oku...

meslekler gunu_2016
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Meslekler Günü etkinliğine bu yıl 30 meslek sahibi katıldı. 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü okul bahçesindegerçekleştirilen ve aralarında Saint-Joseph mezunlarının da bulunduğu meslek sahipleri ile görüşen öğrenciler, meslekler hakkında detaylı bilgi aldılar. Arzu ettikleri mesleğin gerektirdiği donanımlar, sağladığı olanaklar hakkında bilgi sahibi oldular.

Devamını oku...

neslim guvendeger_doksat_veli
Çocuk, ergen ve genç ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı Neslim Güvendeğer Doksat’ın katılımıyla ergenlik döneminin genel sorunları ve doğru yaklaşım biçimleri hakkında velilerimize yönelik bir seminer düzenlendi.

 

 

 

 

Devamını oku...

meslekler gunu_2015
VIII. Meslekler Günü etkinliğimizi her yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir Özel Saint- Joseph Fransız Lisesi Mezunlarımız, velilerimiz, İzmir’in önde gelen sanayi kuruluşları  ve üniversitelerimizin katkılarıyla gerçekleştirdik.

 

 

 

Devamını oku...

meslege ilk_adim 

 

11. sınıf öğrencilerimizin merak ettikleri ve ilgi duydukları meslekleri yerinde öğrenmeleri için 17 Şubat 2015 tarihinde “Mesleğe ilk Adım” etkinliğini düzenlendi. Etkinlik çerçevesinde çeşitli meslek adamlarını ziyaret eden öğrencilerimiz, bu meslekler hakkında detaylı bilgi sahibi olma şansını yakaladı. 

 

Devamını oku...

meslege ilk_adim_3_a
Öğrencilerimizin meslek seçimlerini yaparken detaylıca düşünmesi ve doğru kararı verebilmesi için çalışan Rehberlik Servisi, 11. Sınıf öğrencilerimiz için “Örnek Lisans Dersi” etkinliğini düzenledi. Öğrenciler, 13 Şubat 2015 tarihinde Yaşar Üniversitesi’nde seçtikleri üç lisans bölümünden örnek dersler aldılar. 

 

 

 

Devamını oku...

anne olmayi_biz_sectik_gulgun_sharafat_5kasim
Okulumuzun, Psikolog Gülgün Sharafat ile birlikte gerçekleştirdiği “Anne Baba Olmayı Biz Seçtik” isimli veli eğitimlerimizin birinci ayağı olan “Akademik Başarıya Katkımız” semineri 05.11.2014 Çarşamba günü düzenlendi. Velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen eğitimde, ailelerin doğru iletişim yöntemlerini kullanarak gençlerin  akademik başarılarına katkılarının nasıl olabileceği   konusunda paylaşımlarda bulunuldu.

 

 

Devamını oku...

meslekler-gunu
VII. Meslekler Günü etkinliğimizi her yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir Özel Saint- Joseph Fransız Lisesi Mezunlarımız, velilerimiz, İzmir’in önde gelen sanayi kuruluşları  ve üniversitelerimizin katkılarıyla gerçekleştirdik.

Devamını oku...

Le Likés Lisesi Ziyareti
Fransa’nın Quimper şehrinde bulunan Le Likés Lisesi okulumuzu ziyaret etti. İzmir’i ve okulumuzu tanımak için gelen öğrenciler, Efes Antik Kenti, Kemeraltı, Saat Kulesi gibi İzmir’in önemli kültürel ve tarihi merkezlerinin yanı sıra bölgede bulunan önemli fabrika ve işletmeleri de ziyaret etti.

 

 

Devamını oku...

Meslekler Günü 
meslekler gunu_2013


Öğrencilerimize mesleklerini seçmekte yardımcı olmak, eğitimleri konusunda motive etmek ve rehberlik etmek amacıyla düzenlediğimiz Meslekler Günü’ne 28 meslek adamı katıldı. Öğrenciler meslekleriyle ilgili sorularını sorma ve sohbet etme fırsatını buldu.

Devamını oku...

00le lycee_Saint-Paul
İngilizce Öğretmeni Romina Filinesi ve Fransızca Dili ve Fransızca işlenen derslerin Koordinatörü Laurent Nicolon,  Pire’deki Saint Paul Lisesi’nin Müdürleri ve  İngilizce ve Fransızca kordinatörü ile görüşmek ve 2013-2014 öğretim yılında gerçekleştirilecek olan değişim projesini hazırlamak  için  22-25 Nisan 2013 tarihinde Pire’ye gittiler. Bu proje hem ingilizce hem de fransızca dillerinde hazırlanacaktır. 

Devamını oku...

meslek gunleri_2012_kapakSaint-Joseph Lisesi ögrencileri Meslek Sahipleri ile bulustular…

17 Mayis 2012 Çarsamba günü 12.00-13.00 saatleri arasinda “V. Meslek Tanitim Günü”müzü düzenledik.

Devamını oku...

meslekler gunu_2011_kapakSaint-Joseph Lisesi ögrencileri Meslek Sahipleri ile bulustular…

11 Mayis 2011 Çarsamba günü 12.00-13.00 saatleri arasinda “IV. Meslek Tanitim Günü”müzü düzenledik.

Devamını oku...

İZMİR ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ MESLEKLER GÜNÜ

Saint-Joseph Lisesi öğrencileri Meslek Sahipleri ile buluştular…

5 Mayıs 2010 Çarşamba günü 11.30-13.00 saatleri arasında “III. Meslek Tanıtım Günü”müzü düzenledik.

Devamını oku...

İZMİR ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ MESLEKLER GÜNÜ

Mesleklerle buluştular…      13 Mayıs 2009 Çarşamba günü 13.00-15.00 saatleri arasında “II. Meslek Tanıtım Günü”müzü düzenledik. Günümüze 29 farklı meslek grubundan 36 meslek sahibi katıldı.

Devamını oku...

Diğer Makaleler...

  1. Meslekler Günü 2008

logo moodleizmirsj facebook İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi  Youtube Sayfası İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Twitter Sayfası instagram 

sj logo_kurumsal_75 e-okul logo
Piri Reis Okulları 
bizimokul  2016 internet_haftasi_logo2