Çocuklar için Sürdürülebilir Yaşam Bahçesi Etkinlikleri

Şehir ortamında büyüyen çocukların doğa ile bağ kurması, toprağa dokunması amacıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile başlattığımız ‘’Çocuklar için Sürdürülebilir Yaşam Bahçesi’’ projesi Kültürpark’ ta hayata geçti. Büyükşehir belediyesinin organizatörlüğünde, İzmir’deki ilköğretim okulu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde bahçeyi ziyaret etmeye başladı.

Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi Kültürpark yetkilileri tarafından düzenlenen Kültürpark-Müze turu ile okulumuz Permakültür kulübü öğrencilerinin düzenlediği kompost, solucan kompostu, malçlama ve kardeş bitkiler atölyelerine katıldı. Atalık tohumları toprakla buluşturmaya başladı.

Bu sayede, gününün büyük bir bölümünü okulda, sınıfta kapalı ortamlarda geçiren çocuklar, açık havada, doğal ortamda çevre ve sürdürülebilir yaşam ile ilgili bilgi ve becerilerini artırmaya başladı.

Ayrıca Permakültür kulübü öğrencilerimiz, engelli çocuklarımızın da toprağa dokunması için özel olarak tasarlanan yüksek bitki yataklarında, İzmir Büyükşehir Belediyesi ‘’Engelsiz İzciler Oymağı’’ topluluğu üyesi gençlerle ilk ekim ve dikim etkinliğini gerçekleştirdi.

 

Ek Bilgi

Öğeyi Oyla
(0 oy)
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi
Evka 3, Ankara Cd. 303/4,
35050 Bornova/İzmir +90 232 570 46 70

Menü