Piri Reis Okulları öğrencileri ile Saint-Josephli öğrenciler Unesco AspNet Programı Projesi için bir araya geldiler.

Piri Reis Karşıyaka ve Piri Reis Güzelbahçe İlköğretim Okulları öğrencileri ile Saint-Josephli öğrenciler Unesco AspNet Programı kapsamında gerçekleştirecekleri ortak proje için 09 Nisan 2018 Pazartesi günü, saat 13.30'da düzenlenen bir toplantıda biraraya geldiler.

Toplantıda proje aşamaları ve işbölümüne yönelik çalışma programı üzerinde konuşan öğrencilerimize, Mimar Burcu Kaplan tarafından tarihi mekanlar ile ilgili bir bakış açısı kazandırmaya yönelik değerli bilgilerin paylaşıldığı bir sunum yapıldı. Ayrıca Ege Üniversitesi Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alev Parsa tarafından da proje sırasında hazırlanacak tanıtım videoları ve görsellerin taşıması gereken özellikler ve kayıt teknikleri üzerine yine değerli bilgiler içeren bir paylaşım yapıldı. 

15-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Marsilya, Touluse, Montpolier, Bordeaux, Orleans, Paris rotasında bir araştırma gezisine çıkacak olan proje ekibi için yararlı bilgilerin paylaşıldığı çok verimli bir toplantı gerçekleşti. 

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi
Evka 3, Ankara Cd. 303/4,
35050 Bornova/İzmir +90 232 570 46 70

Menü