Model Birleşmiş Milletler Etkinliği, New York

İngilizce Model Birleşmiş Milletler Kulübü, 06-16 Mayıs 2018 tarihleri arasında Amerika’nın New York eyaletinde düzenlenen Birleşmiş Milletler simülasyonu olan GCIHSMUN (Global Classroom International High School Model UN) Konferansı’na katıldı.

Öğrenciler, bu konferans süresince Küba'yı temsil ederek küresel sorunlara çözüm aradılar ve farklı ülkelerin delegeleriyle işbirliği yaparak DISEC, GA 1, GA 4, GA 6, UNESCO komitelerinde çalışmalar yapıp çözüm önerilerini sundular. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle küresel sorunların giderilmesi için ortaklaşa çalıştılar. Ayrıca öğrencilerimiz bu çalışmaların bir bölümünü Birleşmiş Milletler binasında gerçekleştirip oradaki işleyişin nasıl olduğu hakkında bilgi aldılar.

Konferans sonrası öğrencilerimiz, New York’ta Metropolitan Sanat Müzesini, National Museum of American History müzesini (Amerikan Doğa Tarih Müzesi), Modern Sanat ve Solomon R. Guggenheim müzelerini ziyaret edip Broadway’de Chicago müzikalini izlediler. Ayrıca bu müzeleri gezerken verilen ödevleri araştırıp başarılı bir sunum hazırladılar. Soho, Central Park, New York Public Library (NY Halk Kütüphanesi), Özgürlük Adası ve Elis Adası’nı (Göçmen Adası), Times Meydanı, Brooklyn, Chelsea'yi gezme fırsatı buldular.

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi
Evka 3, Ankara Cd. 303/4,
35050 Bornova/İzmir +90 232 570 46 70

Menü