Perşembe, 16 Mayıs 2019 11:12

10. Sınıflar Arası Münazara Şampiyonası

Tartışma Platformu Kulübünün bu yıl sekizincisini düzenlediği “10. Sınıflar Münazara Şampiyonası”nda elemeler 13 – 15 Mayıs tarihleri arasında, final maçı ise 16 Mayıs Salı saat 13.30'da Mavi Salon’da gerçekleşti.

I. Gün - 1. Oturum:
Şampiyonanın ilk günündeki birinci oturumda 10C sınıfından Emir Köroğlu, Eren Olgaç, Yiğit Özdemir, Derin Altuğ  ile 10A sınıfından Defene Edirnecik, Onur Bekiroğulları, Zeynep Akçay, Barın Erturan’ın oluşturduğu takımlar karşı karşıya geldi. 60 dakika süren iki oturumlu mücadeleyi “Dünya üzerinde siyasi birlikler olmamalıdır.” antitezini savunan 10A sınıfı kazandı.

I. Gün - 2. Oturum:
Şampiyonanın ilk günündeki ikinci oturumda 10C sınıfından Emir Köroğlu, Yiğit Özdemir, Eren Olgaç, Derin Altuğ  ile 10E sınıfından Öykü Gücüyener, Ay Yürek Şamlı, Duru Kanyılmaz, Çağrı Kanoğlu’nun oluşturduğu takımlar karşı karşıya geldi. 60 dakika süren iki oturumlu mücadeleyi “Herkes savunma silahı taşımamalıdır.” antitezini savunan 10E sınıfı kazandı.

I.Gün Puan Durumu: 1. 10C: 3491 /  2. 10A: 2121 / 3. 10E:1800 / 4. 10D: -

II. Gün:
14.05.2019 Salı günü saat 11.00 – 12.35 arası düzenlenen üçüncü maçta 10D sınıfından Zeynep Karaçetin, Ece Şen, Baran Aygüven, Deniz Gürkan ile 10A sınıfından Barın Erturan, Defne Edirnecik, Emre Dikmelik, Şule Yağlı karşı karşıya geldi. 60 dakika süren iki oturumlu mücadeleyi “Reklamlar özgür iradeyi zedeler.” antiteziyle 10A sınıfı kazandı.

II. Gün Puan Durumu: 1. 10A: 4364 / 2. 10C: 3491 / 3. 10D: 1915 / 4. 10E:1800

III. Gün:
15.05.2019 Çarşamba günü saat 11.00 – 12.35 arası düzenlenen  oturumda 10 D sınıfı ile 10E sınıfı karşı karşıya geldi. 60 dakika süren iki oturumlu mücadeleyi “Uluslararası ortak bir dil gereklidir.” antiteziyle 10E sınıfı kazandı.

 

III. Gün Puan Durumu: 1. 10A: 4364 /  2. 10E: 3811 / 3. 10D:3735 / 4. 10C:3491

 

10A – 10C – 10D ve 10 E sınıfları arasında yapılan eleme maçları sonucunda puan üstünlüğüne dayanan sıralama şu şekilde oluştu:

10A -          4364 puan
10E -          3811 puan
10D -          3735 puan
10C -          3491 puan

Puan üstünlüğüne dayanan sıralama sonucunda 10A ile 10E sınıfları finale yükseldi.

IV. Gün – Final:

17.05.2017 Perşembe günü saat 13.00 – 15.25 arası Mavi Salon’da düzenlenen final maçında 10 A sınıfından Defne Edirnecik, Şule Yağlı (Onur Bekiroğulları), Zeynep Akçay (Emre Dikmelik), Barın Eruran ile 10E sınıfından Öykü Gücüyener, Ay Yürek Şamlı, Duru Kanyılmaz, Çağrı Kanoğlu’nun oluşturduğu takımlar karşı karşıya geldi. 70 dakika süren iki oturumlu final maçını “Nükleer enerji insanlığa zararlı değildir.” teziyle 10A sınıfı kazandı. Aynı mücadelede en yüksek puanı alan Barın Erturan, 2018 – 2019 öğretim yılının en iyi münazırı seçildi.

2018-2019 Münazara Takımı Koçları: Efe Kaan Ok, Deniz Ruscuklu, İpek Taylanlar, İris Çalışkan, Pırıl Bolakça,

2018 – 2019 Münazara Şampiyonu: 10 A sınıfı “Defne Edirnecik, Şule Yağlı, Onur Bekiroğulları, Zeynep Akçay, Emre Dikmelik, Barın Erturan”

2018 – 2019 En İyi Münazır: Barın ERTURAN

 

Ek Bilgi

Okunma 433 defa
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi
Yzb. Şerafettin Bey Sokak 35220
Alsancak / Konak / İzmir

Menü