Okulumuzda her yıl olduğu gibi bu yıl da mart ayında, dünyanın dört bir yanında birçok ülkede konuşulan Fransız dilinin bayramı olan Frankofoni Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Kendileri için özel hazırlanan kahvaltıyla güne başlayan öğrenciler, bilgi ve şarkı yarışmalarıyla okulda eğlenceli vakit geçirdiler. Çeşitli yaratıcı çalışmaların yapıldığı haftada ayrıca film gösterimleri gerçekleştirildi.

Okulumuzda her yıl olduğu gibi bu yıl da mart ayında, dünyanın dört bir yanında birçok ülkede konuşulan Fransız dilinin bayramı olan Frankofoni Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kendileri için özel hazırlanan kahvaltıyla güne başlayan öğrenciler, Hazırlık sınıflarının hazırladığı fotoğraf yarışması için oy verdiler.

Haftanın ikinci gününde ise Piri Reis öğrencileri ile Saint-Josephliler karaoke yaptılar. Fransızca şarkıları seslendiren öğrenciler, aynı sahneyi paylaşmaktan mutluluk duydular.

Frankofoninin klasikleşen etkinliklerinden biri olan “Micro d’Or Şarkı Yarışması”na katılan öğrenciler kendi seçtikleri Fransızca şarkıları seslendirdiler.

Etkinliklerin dördüncü gününde ise Frankofon Yönetmen Ulaş Beşoklar öğrencilerimizle mesleki tecrübelerini paylaştı.

Hazırlık sınıfları ve 9. Sınıflar için düzenlenen “ Question pour un champion” bilgi yarışmasında kıyasıya bir mücadele vardı.

Hafta boyunca mavi salonda film gösterimi düzenlendi ve ayrıca öğrenciler okul bahçesinde bulunan “Rue de la Francophonie” ile frankofon ülke mutfaklarını tanıma fırsatı yakaladı.

Etkinliklerle dolu hafta, Fransızca şarkılardan oluşan repertuvarını seslendiren Aysun Demirdöğen konseriyle kapandı.

 

Ek Bilgi

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Menü